Небезпеки дистанційного навчання

Світ змінюється невпинно. Все більше часу ми проводимо онлайн. Але ніхто не міг навіть подумати, що через дистанційне навчання онлайн перейдуть усі: і діти, і дорослі. Сьогодні ми проводимо за комп’ютерами чи не більше часу, ніж за спілкуванням віч-на-віч. Але чи всі ми розуміємо небезпеки, які криються у такому віддаленому спілкуванні? Невже у віртуальному світі немає шахраїв і злодіїв?.. Звісно, що є. І, як виявляється, набагато більше, аніж у звичайному житті.

22 січня здобувачі освіти групи № 12 ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» отримали гарну нагоду ретельно розібратися зі всіма тонкощами віртуальних небезпек. На онлайн конференції, яку за ініціативи сектору ювенальної пробації м. Мелітополя та його представниць Солопової Лариси й Мусієнко Наталії організували педагоги нашого навчального закладу Кошель Олена та Шерганова Ольга, діти проаналізували такі страшні поняття, як секстинг, сексторшинг, онлайн грумінг, булінг.

Тема небезпечного спілкування розроблялася педагогами Кошель О. та Шергановою О. ще з 2017 року. Тоді ця взаємодія вилилася в публікації тематичних статей у всеукраїнському професійному виданні «Проф-тех освіта». Також було розроблено методичні поради батькам щодо поведінкових реакцій підлітків.

Нажаль, страшні явища кібербулінгу, шахрайства, секстину тощо присутні в соціальних мережах й сьогодні. Спеціально навчені  психологи, які використовують технології впливу на підсвідомість підлітка, ховаючись під маскою однолітка, друга, починають вести листування, у якому примушують дитину до помилкових вчинків. А після, погрожуючи та шантажуючи, вимагають гроші. Як вберегтися від цього та, найголовніше, що робити, якщо вже хибний крок зроблено, розбиралися наші учні.

Конференція пройшла жваво, цікаво, учні не просто слухали, вони взяли участь у справжньому інтерактиві: вирішували реальні ситуації, радили, давали реакцію смайлами та ін.

«Очень интересная и полезная информация. В современном мире это знать необходимо, ведь каждый может с этим столкнуться!» – зазначив Слава Храмов, один з учасників конференції.

«Мені сподобалась зустріч. Було цікаво цізнатися, що подтрібно робити у скрутних ситуаціях, було цікаво розглядати життєві ситуації підлітків» – так охарактеризувала емоції від зустрічі учасниця Клещова Альона.

Попереду – нові знання, нові конференції. Ми будемо розбиратися в таких страшних явищах, як торгівля людьми, рабство та інші жахи нового, інформаційного, століття.

Бо ж знання – найголовніший інструмент опору усім цим небезпекам.

Майстер в/н                                                                          О. ШЕРГАНОВА


Коментуйте першим

Залиште свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*