Охорона праці та безпека життєдіяльності

Охорона праці

ДНЗ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ БАГАТОПРОФІЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ»

Охорона праці – це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально- профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі трудової діяльності. (Із Закону України «Про охорону праці»)

Поняття “охорона праці” близьке до поняття “гарантування безпеки життєдіяльності”.  Головною метою охорони праці в навчальному закладі є збереження життя та зміцнення здоров’я здобувачів освіти і працівників у процесі навчальної діяльності, виховання й організованого відпочинку.

Робота з охорони праці в ДНЗ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ БАГАТОПРОФІЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ» організована згідно Законодавства України з охорони праці , Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 1669 від 26.12.2017 р., Положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 1514 від 22.11.2017 р.,  та інших нормативно-правових актів в сфері охорони праці, пожежної безпеки, цивільного захисту, безпеки життєдіяльності, санітарії та гігієни праці тощо.

На основі державних і галузевих нормативних актів розроблені нормативні документи про систему управління охороною праці в закладі.

Ця система є складовою частиною загальної системи управління навчальним закладом і передбачає  підготовку, прийняття та реалізацію завдань щодо здійснення організаційних, технічних, санітарно-гігієнічних та лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на збереження життя, здоров’я та працездатності найманих працівників у процесі їх трудової діяльності і здобувачів освіти під час освітнього процесу.


Коментуйте першим

Залиште свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*