Ми не можемо це забути…

Ми не можемо це забути…

25 жовтня 2019 року поділитися власним досвідом, обмінятися думками, взяти найкраще з досвіду колег зібралися педагоги ПТНЗ Запорізької області у ДНЗ «Мелітопольський багатопрофільний центр ПТО» в рамках проведення  обласного семінару-практикуму викладачів суспільних дисциплін.

Викладач історії, «людина – енциклопедія», «людина – Всесвіт». А якщо ця людина Казачанська Ірина Якимівна, то історія стане вашим найулюбленішим предметом!  Ірина Якимівна в групі №22 провела відкритий урок з історії України на тему: «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні. Голодомор на Мелітопольщині: мовою документів, свідчень, чисел…».

Урок був проведений у формі практичного заняття з дослідження краєзнавчих матеріалів з історії Голодомору на Мелітопольщині. Мета уроку – розвиток у здобувачів освіти критичного мислення: на основі опрацьованих історичних матеріалів, формування власного розуміння, власної оцінки вказаних історичних подій.

Після дослідження статичних і документальних матеріалів, вивчали Голодомор у спогадах свідків, тобто тих людей, хто вижив «Голод у людських обличчях» по селам Мелітопольського району: Троїцьке, Семенівка, Терпіння, Костянтинівка, Долинське.

Ми не можемо цього забути, бо це історія нашого народу. Це велика трагедія українців, яка проходить через історію родин, яка існує на генному рівні. Геноцид сталінського режиму проти українців забрав життя близько 10 млн. українських селян. Ми повинні це пам’ятати заради життя, розвитку і процвітання України: «Схилити голови перед минулим і закотити рукави перед майбутнім…».

У цей день відбулася прем’єра вистави «Голодна кров». Це результат творчої праці учнів та керівника хореографічного гуртка Колтунової Н.В. Вистава присвячена пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного тоталітарним режимом у 1932-1933 роках, пам’яті тисячам українських сіл та хуторів, які зникли з лиця землі після трагедії ХХ століття. Виконуючи ролі, юні актори переживали за долю своїх героїв, намагалися передати глядачу всі страждання, біль тих страшних років.

Четверякова Лілія Іванівна – координатор заходу та колеги високо оцінили та проведення відкритого уроку на тему «Голодомор 1932-1933 років в Україні» та історичну виставу «Голодна кров», підготовку та гру учнів на сцені.

Виходячи з актової зали, кожен з нас замислився над справжніми цінностями життя, коли достатньо хліба на столі, коли тепло та затишно у хаті, коли не помирають діти…

Заступник директора з НР                                                О. УЗУН


Коментуйте першим

Залиште свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*