Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!

Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!

Уклін тобі, козацька вічна слава

І дяка тобі, мужня Батьківщина

Сьогодні раді щиро Вас вітати

Зі святом Покрови на Україні!

У народі кажуть, що без минулого, немає майбутнього. А чи можна говорити про минуле України і не згадувати славних, бравих козаків-запоріжців? Слава про них линула широким світом. Запоріжці були витривалі, дужі, кмітливі та на диво хоробрі. Вони вміло чинили опір найзапеклішому ворогові.

Запорізька Січ… Найлегендарніше минуле українського народу. Синонім свободи, людської і національної гідності, талановитості.

Козацькому роду нема переводу, лине його слава з далеких віків.

14 жовтня кожного року весь християнський світ з глибокою любов’ю, вдячністю і надією славить Пресвяту Богородицю. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.  Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як День українського козацтва. 14 жовтня українці вшановують героїзм захисників Незалежності і територіальної цілісності України, як День захисника України.

15 жовтня в ДНЗ «МБЦПТО» відбулося свято «Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!». Учні нашого центру та педагогічний колектив шанують історичні та культурні надбання нащадків, які необхідні у піднесенні національної гідності,  дотримання кращих традицій у сучасному житті.

Це театралізоване свято ще раз підтвердило силу і звитягу, дух і козацьке братство, мужність і розум, мудрість і щирість, творчість та гумор нашого народу.

Під звуки козацького маршу на чолі з берегинею на коні та паном отаманом 10 команд «куренів» урочисто вийшли  на поле змагань.

Зі словами привітання до присутніх звернувся Генерал-майор Українського Реєстрового Козацтва, директор нашого центру Єременко Вячеслав Миколайович, який побажав командам-учасникам перемог завжди і в усьому. Завітали на свято наші друзі, ветерани афганської війни, які привітали присутніх зі святами та подарували учням спортивний інвентар, вручили грамоти та дипломи адміністрації і педагогам нашого навчального закладу. А ще до нас на свято завітали маленькі козачата з КЗ «Мелітопольський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» зі своїми вихователями, які привітали всіх зі святом, заспівали пісень та подарували танок. Трохи осторонь спостерігали за святом та чекали на смачний куліш відвідувачі Мелітопольського територіального центру з обслуговування самотніх людей.

Кожен курінь виголосив назву та девіз команди. Отамани, стоячи перед Радником Гетьмана на правому коліні, пройшли посвячення у козаки.

Родзинкою свята став показовий виступ вершників.

Козаки кожного куреня голосно представили свою назву та девіз. А наскільки наші козаки сміливі й витривалі всі побачили у спортивних конкурсах: “Сильна рука”, “Отаманові шаровари”, “Дарунки осені”. Одним з найцікавіших конкурсів став конкурс отаманів — “Вмілий наїзник”, в якому хлопцям довелося показати своє вміння приборкати коня.

А яке свято на голодний шлунок? Від кожного куреня берегиня та кашовар, поки змагалися команди, готували козацький куліш.

Перемогу у змаганнях виборов курінь групи №116 (Слюсар з ремонту рухомого складу. Машиніст тепловоза. Машиніст електровоза); 2-е місце посів курінь групи №12 (Оператор комп’ютерного набору); 3-є місце – курінь групи №16 (Слюсар з ремонту рухомого складу. Машиніст тепловоза. Машиніст електровоза). Усі вони одержали справжні, смачні, українські призи.

Захід підготовлений та проведений майстром виробничого навчання, класним керівником групи №32 Квітко О.С. та майстром виробничого навчання, класним керівником групи №22 Івченко В.В.

Вітаємо українців зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та з Днем захисника України! Нехай Присвята Богородиця накриє своїм покровом Україну та кожну родину. Нехай наші чоловіки – справжні козаки, завжди будуть поруч живі та здорові! Ї нехай кожен захисник України боронить тільки її мирні кордони!

Заступник з виховної роботи ДНЗ «МБЦ ПТО»                                                     Л. ДЖЕРЕЛЕЙКО


Коментуйте першим

Залиште свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*