Обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури

Сучасні технології, як запорука ефективного та результативного навчання

25 жовтня 2018 року на базі Державного навчального закладу «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» відбувся обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури на тему: «Використання інноваційних технологій на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури і в позакласній роботі».

Відкрила семінар методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Четверякова Л.І., яка привітала всіх присутніх та запропонувала план проведення обласного семінару-практикуму.

На початку семінару перед викладачами виступила заступник директора з НР  ДНЗ «МБЦПТО» Узун О.Г., яка розповіла про перспективи розвитку професійно-технічного навчального закладу.

Викладач англійської та української мови Родіна І.О. виступила з доповіддю на тему: «Використання інноваційних технологій на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури», в якій розповіла про шляхи вдосконалення вивчення рідної мови при використанні інноваційних технологій на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури. Ірина Олександрівна акцентувала увагу на тому, що інтернет-сервіси відкривають нові можливості для освіти в цілому та для навчання мови зокрема.

З презентацією досвіду роботи на тему: «Практичне застосування ІКТ на уроках української мови та літератури» виступила викладач української мови та літератури Черемісінова Ю.Л., яка розповіла про створення електронного навчально-методичного посібника, який використовується при вивченні української мови та літератури. Викладач підкреслила що електронні посібники дозволяють змінити процес викладання, надають нові можливості для творчого пошуку методів, засобів роботи з учнями.

Позакласний захід на тему: «Поговоримо крізь віки», який провела викладач української мови та літератури Ширяєва Л.А. разом з учнями, був надзвичайно яскравим та вражаючим. Декламування віршів, музичні твори, прониклива акторська майстерність учнів вражала та примушувала затамовувати подих глядачів. Дух правди великого Кобзаря відчувався впродовж усієї театралізованої вистави.

Викладач ДНЗ «Бердянський ЦПТО» Вевтоненко І.В. виступила з доповіддю на тему: «Використання електронних освітніх ресурсів на уроках української мови та літератури для розвитку ключових компетентностей учнів» та зосередила увагу на доцільності використання електронних освітніх ресурсів на уроках української мови та літератури для розвитку  ключових компетентностей учнів.

Семінар-практикум закінчився практичною частиною. Викладач зарубіжної літератури Тікевич С.В. провела майстер-клас за темою: «Використання інтерактивних вправ при викладанні зарубіжної літератури». Педагоги вчилися створювати інтерактивну вправу за допомогою сервісу Learning Apps. З великим задоволенням та цікавістю вони виконували завдання. Світлана Вікторівна підкреслила актуальність, доцільність використання онлайнових інтернет-сервісів в освітньому процесі, які сприяють формуванню пізнавального інтересу учнів.

Підводячи підсумки роботи семінару-практикуму методист науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Четверякова Л.І. відзначила теплу, душевну атмосферу, створену колективом центру та побажала нових успіхів усім викладачам української мови та літератури, зарубіжної літератури.

Заступник директора з НР

Узун Олена Георгіївна


Коментуйте першим

Залиште свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*