Конкурс учнівської творчості

Справа життя Б.Д. Михайлова продовжується…

У грудні 2017 року відбувся ІІ (обласний) етап ХVІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості з номінації «Історія України і державотворення», що проходив під гаслом «Об’єднаймося же, брати мої!»

За рішенням журі, наукового-дослідницька робота учениці групи № 22 «Оператор комп’ютерного набору» Баранової Анастасії на тему: «Б.Д. Михайлов: Храм його життя…» посіла І місце у номінації «Історія України та державотворення» серед учнів ПТНЗ Запорізької області.

Анастасія разом зі своїм викладачем Казачанською Іриною Якимівною доклали певних зусиль, для досягнення цієї перемоги. Ретельна підготовка, детальне опрацювання історичних матеріалів, бажання перемогти – все це клопітлива робота, нагорода цьому – перемога!

Метою історичного дослідження учениці стало вивчення вагомого внеску в розвиток вітчизняної та світової науки видатного сина Мелітопольського краю, вченого-історика, археолога Бориса Дмитровича Михайлова. Храмом його життя стала улюблена робота, якій він присвятив майже 40 років свого, такого яскравого і незвичайного життя! Став основоположником створення Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила».

Щоб дослідити неповторну духовну спадщину цієї дуже талановитої людини, Настя разом із своїм керівником – викладачем історії Казачанської І.Я. провели насичений науковий пошук.

Побували в НІАЗ «Кам’яна Могила», де познайомилися і взяли інтерв’ю у Михайлової Наталії Іванівни – дружини і продовжувача справи великого вченого; з науковими співробітниками заповідника, які довгі роки працювали разом з ним.

Дослідники побували на справжніх археологічних розкопках, куди були запрошені учнем і послідовником Б.Д. Михайлова Віктором Сергійовичем Джосом – молодим вченим, завідувачем відділом охорони пам’яток культурної спадщини НІАЗ «Кам’яна Могила».

Також пошуковці працювали  в Мелітопольському краєзнавчому музеї, який довгі роки очолював Б.Д. Михайлов. Знову було задіяне джерело «усної історії» –  інтерв’ю з старшим науковим співробітником музею Кучер Галиною Андріївною, яка починала свій шлях у науку під керівництвом Б.Д. Михайлова. Вона розповідала та ділилася спогадами про цю яскраву особистість, вченого-ентузіаста. Та надала для опрацювання архівні матеріали.

Ми майже нічого не знали б про сиву давнину, якби життя не дарувало людей, які стали зв’язківцями між епохами, як посланці з далекого минулого в далеке майбутнє. Вони виконують свій обов’язок перед нащадками.

Духовне очищення дає і пам’ять про цих подвижників, яку прагнула донести до людей Анастасія у своїй роботі!

Настя довела, що цілеспрямованість систематична праця ведуть до досягнення мети!

Ми дуже пишаємося  цією перемогою та бажаємо Казачанській Ірині Якимівні та її учениці Барановій Анастасії не зупинятися на досягнутому!

Заступник директора  з НР

Олена Георгіївна Узун


Коментуйте першим

Залиште свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*