День козацтва

Козацька слава у нас в серцях!

Запорізькі козаки!

Є й нам що згадати…

Пісне, душу возвелич.

Ой була в нас ненька-мати,

Запорозька славна Січ.

Дивне відчуття! І сонце інакше  світить, і на душі пташки щебечуть… Це святкує Україна… 14 жовтня. Перегортаючи сторінки календаря, складно знайти ще такий день, де українці святкують одразу аж чотири свята: День Покрови, День Українського реєстрового козацтва, День створення УПА та день Захисника України.

Запорозька Січ. Найлегендарніше минуле українського народу. Синонім свободи, людської і національної гідності, талановитості.

Козаки – це горді і відважні чоловіки, які сміливо дивляться у вічі ворога, завжди готові на двобій з ним. Кінь – найліпший друг козака, перемога – його бог, а пісня – його молитва.

13 жовтня на стадіоні Державного навчального закладу “Мелітопольський багатопрофільний центр ПТО” зібралися майбутні козаки, щоб показати свої знання, силу, вправність і позмагатися за звання “найкращий курінь”. Козацькі курені під своїми прапорами на чолі з директором центру, генерал – майором українського реєстрового козацтва Єременком В.М., пройшли перед багаточисленними глядачами, які прийшли підтримати учнів своїх груп і подивитися на забави.

Видовищності ході додали красуні – наїзниці на конях з кінно-спортивного клубу “Свобода” та карета, в якій везли маленьких козачат – вихованців Мелітопольського обласного притулку для дітей. Дітлахи привітали присутніх чудовими вокальними та хореографічними номерами. Також гостями свята стали бабусі та дідусі територіального центру з обслуговування одиноких людей, які залюбки смакували куліш.

Козаки кожного куреня голосно представили свою назву та девіз. А наскільки наші козаки сміливі й витривалі всі побачили у спортивних конкурсах: “сильна рука”, “отаманові шаровари”, “дарунки осені”. Одним з найцікавіших конкурсів став конкурс отаманів – “Вмілий наїзник”, в якому хлопцям довелося показати своє вміння приборкати коня. Тим часом  на вогнищі, в справжньому казані, берегині варили смачний куліш. За підсумками конкурсів перше місце посів курінь «Характерники» (групи 14, 15), друге місце – курінь «Джура» (групи ТУ 4, 5), третє місце – курінь «Козаки» (група 11). Переможців очікували смачні призи: смачна ковбаска, сало, бринза, запашна хлібина та козацький квас.

Будьмо гідними історії свого народу, у якому одне з найпочесніших місць займає славна Запорозька Січ. Знайомо, що історія – це не прах, не далеке минуле, це – біографія народу. А водночас – його жива душа, бо душі без пам’яті не буває.

Нашим козакам – Слава! Слава!Слава!

Методист

Дорохова Л. М.

 

 

 


Коментуйте першим

Залиште свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*