Правове коло друзів

 Правове коло друзів

 «Мені глибоко ворожа твоя думка,

але за твоє право її висловити

я готовий віддати життя»

Вольтер

Минулий тиждень, з 12 по 16 грудня 2016 року, у ДНЗ «Мелітопольський БЦПТО» був присвячений вшануванню найціннішого в світі – життя людини, її прав, обов’язків.

10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини. Саме тому, за традицією, третій рік поспіль, учні навчального закладу беруть участь у різноманітних правових заходах та акціях. Цього року організатори Тижня прав людини, викладач Шерганова О.А. з помічниками – Кошкарьовим З., учнем гр. 31, Мальцевою Ю., ученицею гр. 32, зробили акцент на наданні практичних знань з права, та як не стати жертвою у сучасному світі. На жаль, зараз часто буває так, що права людини порушуються. Чи можна захистити себе та не стати жертвою обману? Чи можна розпізнати загрозу заздалегідь? Саме на ці складні запитання учасники Тижня прав людини знаходили відповіді.

Цього року учням ДНЗ «МБЦПТО» було запропоновано участь у правничому тренінгу «Правове коло друзів». Мета – надання прикладних знань з окремих галузей права – конституційного, кримінального, створення умов для формування толерантності, взаєморозуміння, розвиток логічного мислення, дедуктивних здібностей учнів. Тренінг проводився для учнів груп І курсу, а наступного дня – для учнів груп ІІ й ІІІ курсів.

Учасники тренінгу грали, перевтілювалися, дискутували, творили… Вони відчули тісний зв’язок прав та обов’язків у вправі «Нитки долі», коли їх у буквальному сенсі прив’язали один до одного. Учні грали ролі злодіїв та жертв, вправа «Грабіжник чи жертва?»; учасники втілювали власні фантазії при створенні колажів на тему: «Що таке право на життя?».

За результатами тренінгу найбільшу кількість балів отримали учні групи 12 за професією «Оператор комп’ютерного набору» серед учнів І курсу. Учні групи 25 за професією «Муляр. Монтажник» посіли І місце серед учнів ІІ й ІІІ курсів. А найголовніше, що дізналися всі учасники тренінгу, – це те, що людське життя, надії людини, її сподівання, емоції – безцінні. Саме тому рефлексією заходу стала скринька із люстерком усередині. Кожен, хто не знає відповіді на запитання: «А що ж найголовніше у житті?», заглянувши всередину скриньки, вже ніколи не забуде відповідь. Бо ж це – ЛЮДИНА…

Викладач

О.А. Шерганова


Коментуйте першим

Залиште свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*