Через єдність духу, взаєморозуміння і підтримку – до перемоги!

Через єдність духу, взаєморозуміння і

підтримку – до перемоги!

Історія – неймовірно цікавий предмет. Зануритися у світ історії, пізнати його допоможе викладач, а коли цей предмет викладає Казачанська Ірина Якимівна, тоді він стане найулюбленішим з І курсу!

19 грудня 2019 року у м. Запоріжжі відбувся ІІ (обласний) етап ХІХ Всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт.

У номінації «Історія України і державотворення» перемогу здобула учениця 12 групи Русєва Олександра. Над оригінальною дослідницькою темою: «Болгари Приазов’я: через полікультурне суспільство – до єдності народу України» працювала група ентузіастів-однодумців (куратор – викладач історії Казачанська І.Я.). Співавтором творчої роботи була учениця 12 групи Сергієнко Уляна, комп’ютерне редагування і оформлення роботи виконав учень 12 групи Шедлевич Євген, фотографії і фотодокументи для роботи підготували – учениця 12 групи Алексеєва Єва і учениця 32 групи Онуфрієва Ірина.

Був проведений активний дослідницький пошук. Авторський колектив познайомився і взяв інтерв’ю у мелітопольського краєзнавця-ентузіаста Жавжарова Леоніда Васильовича, який свого часу досліджував історію болгар Приазов’я і видав дві книги з цієї теми. Дослідник із задоволенням поспілкувався з учнями і надав для роботи цінні матеріали.

Русєва Олександра і Сергієнко Уляна (автори роботи) – етнічні болгарки, родом із сіл Ботієво і Володимирівка Приазовського району. Олександра – активна учасниця громадсько-культурного життя болгарської спільноти села Ботієво.

Дівчата взяли інтерв’ю у особливої, надзвичайно талановитої жінки, відданої справі розвитку культурної спадщини українських болгар та розвитку полікультурних зв’язків із іншими націями нашого краю. Це – директор Ботієвського сільського Будинку культури і керівник громадських і творчих колективів болгар – Житнова Людмила Георгієвна. Ця чудова людина також надала нам для роботи багато цікавих матеріалів.

Головна ідея роботи, які автори прагнули дослідити і розкрити, – це те, що етнічні болгари – «вірні діти України, бо виросли на цій землі». І з розвитком самобутніх культур усіх націй, які населяють наш рідний край, буде квітнути, розвиватися, підніматися культура всього українського народу, буде зміцнюватися і єднатися він сам!

Викликати бажання в учнів працювати залежить від самого викладача, його вміння прожити разом з учнями історичні події. Це колосальна праця, яка потребує сил, терпіння, адже радощі і проблеми, поразки і перемоги тісно переплетені з діяльністю викладача. Саме такий шлях у підготовці подолали Ірина Якимівна разом зі своїми учнями. Наполегливість, старанність, відповідальність, бажання досягти своєї мети – все це принесло гідний результат!

А перемогти у цьому важливому і складному конкурсі допомогла наполеглива праця, взаєморозуміння, духовна єдність і підтримка!

Заступник директора з НР

Олена УЗУН


Коментуйте першим

Залиште свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*