7122 Муляр. 7132 Лицювальник-плиточник

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу

  1. Професія: 7122 Муляр
  2. Кваліфікація: 2 розряд
  3. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати: основні види стінових матеріалів; способи приготування розчинів; способи пробивання гнізд та отворів у кладці; правила розбирання кладки фундаментів, стін і стовпів; види стропів і захватних пристроїв; основні види такелажної оснастки; правила переміщання та складання вантажів малої маси.

Повинен уміти: виконувати кладку цегляних стовпчиків під лаги підлоги. Готувати розчини вручну. Очищати цеглу від розчину. Пробивати гнізда, борозни та отвори у цегляній і бутовій кладці вручну. Розбирати вручну  бутові фундаменти, цегляну кладку стін і стовпів. Засипати канали або короби порошкоподібними матеріалами або мінеральною ватою. Зачіплювати піддони,  контейнери, залізобетонні вироби та інші вантажі інвентарними стропами за монтажні петлі, скоби, гаки тощо.

  1. Кваліфікація: 3 розряд
  2. Кваліфікаційні вимоги:

Повинен знати: основні властивості стінових матеріалів і розчинів, гідроізоляційних матеріалів для ізолювання фундаментів та стін; прості системи кладки й перев’язування швів; прийоми кладки. Кладку простих стін; способи розстилання розчину на стіні, розкладання цегли та забутовки; вимоги до якості цегляної кладки та збірних залізобетонних конструкцій, що монтуються у кам’яних будовах; правила роботи пневматичним й електричним інструментом, що застосовуються під час будівництва кам’яних будов та споруд; основні види деталей та збірних конструкцій, що застосовуються під час роботи. Вимоги до якості кладки.

Повинен уміти: виконувати кладку простих стін з цегли та дрібних блоків під штукатурку або розшивку швів одночасно з кладкою; заповнювати каркаси стін; улаштовувати фундаменти з бутового каменю та цегляної щебінки під заливку; улаштовувати цементну стяжку горизонтальної гідроізоляції фундаментів рулонними матеріалами; закладати цеглою та бетоном борозни, гнізда й отвори, пробивати прорізи у цегляних та бутових стінах за допомогою механізованого інструменту; розбирати кладку мостових опор за допомогою механізованого інструменту; пробивати гнізда, борозни та отвори у цегляній та бутовій кладці за допомогою механізованого інструменту; виконувати монтаж у кам’яних будинках залізобетонних перемичок над віконними та дверними прорізами й нішами.

  1. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

  • раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
  • додержуватись норм технологічного процесу;
  • не допускати браку в роботі;
  • знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
  • використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).
  1. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

Повна загальна середня  освіта. Без вимог до стажу роботи.

  1. Сфера професійного використання випускника

Загальнобудівельні роботи.

  1. Специфічні вимоги

Вік: по закінченні терміну навчання – не менше 18 років.

Стать: чоловіча, жіноча.

Медичні обмеження.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика з професії «Муляр» передрукована з ДСПТО 7122. ОF.45.20-2013.

Директор ДНЗ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ БЦПТО»                                         В.М. Єременко

 

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
професійно-технічного навчального закладу

  1. Професія: 7122 Муляр
  2. Кваліфікація: 4 розряд
  3. Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: способи кладки стін середньої складності; способи кладки стін простої складності з одночасним облицюванням; способи кладки стін полегшених конструкцій;  способи кладки із склоблоків; способи монтажу збірних елементів та деталей середньої маси; армування цегляних стін та перегородок; способи стропування та закріплювання елементів, що монтуються.

Повинен уміти: виконувати кладку стін середньої складності з цегли, дрібних блоків під штукатурку або розшивку швів одночасно з кладкою; кладку стін простої складності з одночасним облицюванням; кладку стін простої складності полегшеної конструкції. Виконувати кладку стін і фундаментів з бутового каменю під лопатку, колодязів постійного перерізу та колекторів прямокутного перерізу, конструкцій із склоблоків. Улаштовувати в кам’яних будовах заповнень прорізів та перегородок із склопрофілів. Улаштовувати перегородки з цегли, гіпсошлакових та інших  плит. Укладати сталеві елементи і деталі у кладку. Установлювати віконні та дверні балконні коробки  й блоки, підвіконні дошки і плити. Розшивати шви кладки, що виконана раніше. Ремонтувати поверхні цегляних стін з виламуванням непридатних цеглин і замуровуванням новою цеглою з дотриманням перев’язки швів із колишньою кладкою. Розбирати цегляні склепіння усіх видів. Здійснювати монтаж у кам’яних будовах залізобетонних балок, плит перекриття та покриття, перегородок, сходових маршів, площадок, балконних плит, сходинок, вентиляційних блоків, азбестоцементних труб сміттєпроводу. Замінювати підвіконні плити, окремі сходинки сходових маршів. Ремонтувати та замінювати окремі ділянки цегляних та бутових фундаментів у існуючих будовах. Конопатити та заливати шви у збірних залізобетонних конструкціях перекриття та покриття. Виконувати кладку фундаментів і мостових опор, з’єднувальних і щокових стінок опор, прямолінійних надводних стінок і кордонного каменю портових споруд. Виконувати монтаж збірних залізобетонних елементів конструкцій середньої маси, що застосовуються  під час будівництва кам’яних мостів і гідротехнічних споруд.

  1. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

  • раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
  • додержуватися норм технологічного процесу;
  • не допускати браку в роботі;
  • знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
  • використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).
  1. Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться у системі професійно-технічної освіти

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – „Муляр” 3 розряду:

– за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах ІІ та ІІІ атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;

– за умови підвищення кваліфікації, стаж роботи за професією „Муляр” 3 розряду не менше 1 року.

  1. Сфера професійного використання випускника

Загальнобудівельні роботи.

  1. Специфічні вимоги

Вік: по закінченні терміну навчання – не менше 18 років.

Стать: чоловіча, жіноча.

Медичні обмеження.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика з професії «Муляр» передрукована з ДСПТО 7122. ОF.45.20-2013.

Директор ДНЗ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ БЦПТО»                                         В.М. Єременко

 

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника
професійно-технічного навчального закладу

Професійна кваліфікація: лицювальник-плиточник 3 (2-3)-го розряду

  1. Кваліфікаційна характеристика

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час облицювання керамічними та іншими плитками.

Повинен знати: види основних матеріалів, що застосовуються для облицьовування плиткою; правила приготування розчину вручну.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Сортування плиток за розміром, кольором та сортом. Приготування вручну, відповідно до заданого складу розчинів, сухих сумішей. Підготування поверхні основи під облицювання плитками.

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час облицювання керамічними та іншими плитками.

Повинен знати: властивості розчинів та сухих клейових сумішей; способи встановлювання та кріплення плиток; вимоги до якості облицювання; прийоми роботи з вимірювальним інструментом.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на будівництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи лицювальником-плиточником 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Облицьовування плитками на розчині суцільної прямолінійної поверхні стін з товщиною швів понад 2 мм та підлог за підготовленими маяками. Заповнювання розчином швів між плитками. Натягування та обмазування металевої сітки розчином. Улаштовування вирівнюючого шару. Розбирання плитки облицьованої поверхні. Свердління отворів у плитках. Приготування розчинів і клейових сумішей для кріплення плиток. Промивання облицьованих поверхонь

  1. Вимоги до освітнього, освітньо-кваліфікаційного рівнів, професійної кваліфікації осіб, які навчатимуться за професією Лицювальник-плиточник 3(2-3)-го розряду

2.1. При вступі на навчання

Повна або базова загальна середня освіта.

2.2. Після закінчення навчання

Повна або базова загальна середня освіта, професійна (професійно-технічна) освіта, освітньо-кваліфікаційний рівень – «кваліфікований робітник» за професією Лицювальник-плиточник 3-го розряду.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика з професії «Лицювальник-плиточник» передрукована з СП(ПТ)О 7132.F.43.33-2017.

Директор ДНЗ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ БЦПТО»                                                В.М. Єременко

Поділитися через:
Курьер доставил диплом техникума Вологда ссылка http://diploma-i.com/

Коментуйте першим

Залиште свій коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*